بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل چیست؟

 

برای پاسخ دادن به این سوال اجازه بدهید بپرسیم چرا در منزل انگلیسی یاد بگیریم؟

پاسخ واضح هست. چون زمان کلاس زبان رفتن نداریم.

حالا سوالی دیگری پیش میاد
آیا واقعا یادگیری زبان در منزل میتونه کمک کنه؟

جواب هم بله هست و هم خیر

 

خیر یادگیری زبان انگلیسی در منزل مفید نیست

سی دی های آموزشی ناکارآمد

متاسفانه پکیج های بسیار ناکارآمد زیادی در بازار وجود دارند که صرفا به دلایل اقتصادی ساخته شده اند و در واقع هیچ تاثیری در یادگیری ندارند. اگر از شانس بد شما چنین تجربه ای را
داشته باشید کاملا اعتماد خود را به پکیج های آموزشی از دست میدهید.

عدم پشتکار

بیایید قبول کنیم که ضرب المثل تا چوب بالای سر ما نباشه کاری نمیکنیم کاملا درست هست و اکثر ما حتما باید کسی رو داشته باشیم که ما رو مجبور کنه به کار کردن تا تمرینات خودمون رو انجام بدیم و روند یادگیری رو منظم پیش ببریم. متاسفانه برای خیلی از ماها بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل نیست بلکه در کلاس درس و با اجبار استاد هست.

بله، یادگیری زبان انگلیسی در منزل مفید است

به ندرت ولی کسانی هستند که پشتکار دارند و نیاز مبرم به یادگیری زبان انگلیسی دارند. این دسته از زبان دوستان با کتاب و سی دی و حالا از طریق اینترنت و کلاسهای اینترنتی توانسته اند زبان انگلیسی را یاد بگیرند. دقت داشته باشید حتی با بدترین سیستم های زبانی هم در صورتی که پشتکار به خرج بدیم میتونیم که زبان رو یاد بگیریم. البته این رو به یاد داشته باشید این روش زمان بیشتری نیاز داره و باید بیشتر کار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. حالا نوبت به سوال اصلی میرسه

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل چیست؟

 

با مشاهده ناکارآمد بودن انواع بسته های آموزشی که در بازار به وفور پیدا میشن و حتما شما هم خیلی از اونها رو خریداری کردید و کار کردید، چندی پیش تصمیم گرفتم که بجای اینکه زبان آموزان رو فقط تشویق به کلاس رفتن کنم (که برای خیلی از مردم امکان پذیر نیست) سعی کنم سیستم یا سیستم هایی رو طراحی کنم که به زبان دوستان کمک کنه تا در منزل به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. برنامه ما از سال ۹۵ شروع شد و تا به امروز بسته های آموزشی زیادی در قسمت های مختلف برای زبان آموزان تولید کردیم و دایما در حال تولید محتواهای آموزشی بیشتری هستیم که بتونن یادگیری زبان انگلیسی در منزل رو تسهیل ببخشند. 

باید دقت داشته باشیم که هیچ وقت یک منبع تنها مفید نیست و ترکیبی از همه منابع میتونه که بهترین نتیجه رو به همراه داشته باشه پس یک روش خاص معمولا نمیتونه که مفید باشه. هر سیستمی نواقصی رو داره و هر پکیج یا کتاب روی یک قسمت از زبان گسترده انگلیسی تمرکز کردن. به همین خاطر هم در این مطلب بنده درباره قسمت های مختلف صحبت خواهم کرد.

یادگیری لغات

کتاب های زیادی وجود دارند که برای یادگیری لغات مناسب هستند و یکی از بهترین آنها کتاب OPD هست که اختصار Oxford Picture Dictionary هست و یک باید برای تمامی زبان آموزان میباشد. کتاب 4000 Essential English Words کتاب دیگری هست که میتونه به دایره لغاتی که باید حتما آنها رو بدونید کمک میکنه. میتونید مطلبی کامل درباره یادگیری لغات در اینجا بخونید.

نکته مهم: هیچ وقت برای یادگیری مکالمه سراغ کتابهایی مثل 504 یا Essential words for TOEFL و … نرید چون این کتابها شامل لغات آکادمیک هستند و برای محاوره آماده نشدن.
اما بهترین کتابی که بنده در قالب آموزش فعل های انگلیسی به اون برخورد کردم کتاب Ultimate Phrasal verbs هست که فقط روی فعل ها تمرکز کرده و یک منبع بی نظیر از افعال محاوره هست. مطلبی در مورد کتاب افعال محاوره در این قسمت نوشته ام که میتونید بخونید. همینطور نسخه های الکترونیکی این کتاب به همراه توضیحات فارسی را آماده کرده ایم که در قسمت پایین میتونید اونها رو دانلود کنید.

۱- کتاب افعال محاوره قسمت اول
۲- کتاب افعال محاوره قسمت دوم
۳- کتاب افعال محاوره قسمت سوم

کلاس آنلاین افعال محاوره ای انگلیسی

بعلت اهمیت بالای فعل های phrasal verbs یا فعل های دو کلمه ای انگلیسی، استاد عطایی اقدام به برگزاری کلاسهای آنلاین فعل های phrasal verbs کرده بودند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. پس از پایان این کلاس که بصورت زنده برگزار شد درخواست های زیادی برای این کلاس بود که تصمیم گرفتیم فایلهای ضبط شده این کلاس را برای استفاده از زبان دوستان برای خرید و دانلود قرار بدیم. با کلیک در اینجا درباره کلاس آنلاین افعال محاوره ای انگلیسی اطلاع بیشتری کسب کنید و نمونه کلاس را هم مشاهده کنید.

یادگیری گرامر

دومین نکته ای که باید به اون تسلط نسبی پیدا کنید گرامر زبان هست. البته که اولا باید گرامر مبتدی انگلیسی رو یاد بگیرید و برای یادگیری این قسمت کتاب هایی مثل Essential Grammar in use میتونن مفید باشند. برای خیلی ها ممکنه سخت باشه که با یک کتاب پیش برن بخاطر همین دوره ای برای گرامر مبتدی انگلیسی از صفر رو آماده کردم که با کلیک در اینجا میتونید اون رو مشاهده کنید و اون کلاس رو هم در کنار این کتاب کار کنید تا نتیجه بهتری رو بتونید بگیرید.

 

یادگیری زمان های انگلیسی

زمان های انگلیسی ۷۰ درصد مکالمه ما رو تشکیل میدن و دونستن اونها جزیی از ضروریات هست. متاسفانه کتاب های آموزشی هیچ وقت اونها رو بصورت منظم و مرتب نگفتن و تقریبا در تمام کتب زبانی از زمان ها در بین گرامرها استفاده شده که باعث کم اهمیت شدن زمان ها میشه. دوره های آنلاین آموزش زمان های مقدماتی بعلاوه دوره آنلاین آموزش زمان های پیشرفته میتونن که ذهن شما رو کاملا باز کنن نسبت به زمان ها. در کنار این دو دوره کتاب های Grammar in use preintermediate و Grammar in use intermediate میتونن که کتب مکمل عالی باشند.

 

تقویت listening

برای تقویت مکالمه تقویت مهارت listening ضروری میباشد. برای این منظور سری کتاب های Tactics for listening میتونن که کاملا مفید باشند. البته ناگفته نمونه که دیدن فیلم و سریال میتونه خیلی خیلی کمک کنه که البته خیلی زمان بر هست ولی نتیجه فوق العاده ای رو براتون خواهد داشت. برای اینکه درباره تقویت listening بیشتر بدونید مقاله تخصصی درباره تقویت لیستنینگ رو در اینجا بخونید.

 

یادگیری عبارات و اصطلاحات رایج انگلیسی

کتاب های زیادی در مورد اصطلاحات رایج زبان انگیسی در بازار وجود دارند و همه میتونن که مفید باشند. اما بهترین راه یادیگری اصطلاحات رایج انگلیسی دیدن سریال و فیلم هست. با این روش شما یاد میگیرید که در چه موقعیتی و به چه شکلی و لحنی باید جمله یا عبارت خاصی گفته بشه. دقت داشته باشید که فیلم رو حتما باید با زیرنویس انگلیسی ببینید و نه با زیرنویس فارسی! مطلب در مورد تقویت زبان از طریق فیلم رو هم در اینجا بخونید.

 

تقویت زبان از طریق فیلم

دیدن فیلم و سریال یا کارتون ها میتواند به شما کمک کند تا با دیدن ساختارها و لغات و اصطلاحات در موقعیت های مناسب آنها را راحت تر در ذهن بسپارید. به همین خاطر بنده یادگیری زبان از طریق فیلم را در بالا توصیه کردم و همینطور کلاسهای آموزشی آنلاین طبق این متد آماده کرده ام که تمامی لغات و اصطلاحات و حتی مسایل فرهنگی در استفاده از آنها توضیح داده شده اند.

۱- آموزش زبان از طریق کارتون Despicable me
۲- آموزش زبان از طریق کارتون Inside out

 

آموزش از طریق سریال Better Call Saul جهت یادگیری انگلیسی واقعی در جامعه

سریالها از لحاظ لحن و تلفظ و لهجه و همچنین انتخاب کلمات بسیار بهتر از فیلم ها هستند و ما در حال حاضر روی دو سریال محبوب دنیا یعنی Friends و Better Call Saul تدریس هایی انجام داده این که از قسمت پایین قابل تهیه هستند.

 

1- دانلود آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال فوق العاده محبوب Better Call Saul

2- دانلود آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال بی نظیر Friends 

بسته خودآموز زبان انگلیسی استاد عطایی

بنده تعداد زیادی پکیج ها و بسته های آموزشی رو دیدم ولی متاسفانه اونقدری که باید نظر من رو به خودشون جلب نکردن و دوما اینکه واقعا هیچ تاثیری در زبان آموز نداشتن! بسیاری از زبان دوستانی که مایل به شرکت در دوره های حضوری بنده رو دارن متاسفانه بعلت عدم دسترسی به کلاسها نتونستن در دوره ها شرکت کنند و بسیاری هم اذعان داشتن که در شهرها یا روستاهایی که زندگی میکنن یا کار میکنن دسترسی به دوره ها زبان ندارند.
به همین تصمیم گرفتم که دوره ای رو طراحی و آماده کنم که بصورت آنلاین زبان آموزان بتونن مطالب مهم مکالمه و درک زبان رو بر طبق سیستم آنالیزی طراحی شده توسط خودم یاد بگیرن و واقعا این مطالب بتونه بهشون کمک کنه. بعد از مدتی تصمیم گرفتم که نسخه خودآموز این دوره های آنلاین رو هم آماده کنم تا کسانی که مایل هستند بتونن کل پکیج رو دانلود کنن و بدون نیاز به اینترنت یا استاد از این بسته های آموزشی استفاده کنند.
حالا شما میتونید بسته آموزشی زبان انگلیسی استاد عطایی رو از لینک های پایین خریداری و دانلود کنید (با کلیک کردن روی این لینک ها وارد سایت فروشگاه زبان مارکت که سایت فروشگاه محصولات مجازی عطایی آنلاین هست خواهید شد):

ترم اول: بسته آموزشی زبان انگلیسی سطح مبتدی

ترم دوم: بسته آموزشی زبان انگلیسی آموزش زمان های مقدماتی

ترم سوم: بسته آموزشی زبان انگلیسی آموزش زمان های پیشرفته

تمامی بسته های آموزشی بالا از سطح مبتدی تا پیشرفته با طراحی و تدریس شخص استاد عطایی انجام گرفته و تمام مطالبی که در کلاسهای حضوری تدریس میشن در این پکیج های آموزشی گنجانده شدن. نحوه خرید این پکیج ها هم خیلی سادست. فقط کافیه وارد سایت زبان مارکت بشید، محصول مورد نظر رو انتخاب کنید. به سبد خرید اضافه کنید. پرداخت رو انجام بدید و لینک دانلود رو مشاهده کنید و همینطور لینک دانلود پکیج به ایمیل شما هم ارسال خواهد شد.

پکیج آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته استاد عطاییپکیج آموزش زبان انگلیسی استاد عطایی

در قسمت بالا درباره بسته های دانلودی خودآموز زبان انگلیسی استاد عطایی مفصلا توضیح دادیم. متاسفانه مشکل اینترنت و دانلود در ایران باعث شده بود که تعداد زیادی از کاربران با مشکل دانلود مواجه شوند. به همین علت پکیج آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته استاد عطایی را به شما عزیزان پیشنهاد میدهیم تا به یک باره و به راحتی بتوانید که از سیستم آموزشی زبان انگلیسی انحصاری استاد عطایی در منزل استفاده نمایید. جهت سفارش پکیج آموزش زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته استاد عطایی و کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سفارش پکیج آموزش زبان انگلیسی استاد عطایی

 

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل
3.9 (77.78%) 18 votes

نظرات 5

 1. من از روشهای شما خیلی خوشم اومد و در حقیقت خیلی متفاوت چطور میتونم بسته ها رو خریداری کنم …و اینکه چه فرقی با کانال تلگرامتون دارن

  1. مدیر

   سلام و عرض ادب
   بسته ها رو میتونید از لینک
   http://www.ataeionline.com/packages
   تهیه بفرمایید.

   بسته ها بسیار متفاوت از کانال هستند. در کانال ما مطالب مکمل رو کار میکنیم ولی در این بسته ها از ابتدا و با یک برنامه ریزی بسیار دقیق و خوب سعی میکنیم که مطالب رو انتقال بدیم به شکلی که واقعا روی درک و بعدا روی مکالمه شما تاثیر گذار باشه.

 2. با عرض سلام و خسته نباشید دوست عزیز.
  روش های شما با خیلی از شیوه های موجود در اینترنت متفاوته و امیدوارم که واقعا بتونه یک فرد مبتدی رو راه بندازه.
  میخواستم بگم که ای کاش جای سریال بهتره با سال تماس بگیری,سریال بریکینگ بد رو میزاشتین.
  ممنون و سپاس از شما
  موفق باشید.

 3. با سلام
  چند وقت پیش یک مجموعه زبان انگلیسی که خیلی هم در ماهواره تبلیغ می شد خریدم، اما بسیار ابتدایی و مزخرف بود.
  پیشنهاد می کنم بخشی از درسها را به عنوان نمونه اینجا منتشر کنید . وگرنه فرض این است که همه کلاهبردارند ، مگر اینکه خلافش ثابت شود.

  1. مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *