دوره یک ساله آموزش مکالمه زبان انگلیسی استاد عطایی شامل ۲ دوره ۶ ماهه می باشد…


شش ماهه نخست: دوره مکالمه عمومی
شش ماهه دوم: دوره مکالمه پیشرفته
 

دوره مکالمه عمومی


ترم اول: Foundation

در این ترم دانشجو فرا میگیرد که به چه شکلی می بایست به انگلیسی فکر کند و هدف اصلی ما حذف تفکر فارسی از ذهن دانشجو می باشد. برای رسیدن به این هدف از آموزش کاربرد زمان ها شروع میکنیم و با تکنیک های پیشرفته سیستم آنالیزی این مهم قابل انجام می باشد. در پایان این ترم زبان آموز با بیش از ۵۰ کاربرد زمانی و تفاوت بین آنها بعلاوه بیش از ۵۰۰ کلمه جدید آشنا خواهد شد. نوع تفکر وی تغییر کرده و دیگر برای صحبت کردن نیاز چندانی به ترجمه به فارسی ندارد و درک مفهومی تقریبا نزدیک شده است.

ترم دوم: Completion

در ترم دوم که مکمل ترم اول می باشد، دانشجو با مطالب بسیار جدیدتری روبرو می شوند که بیش از ۷۰ درصد دانشجویان در ایران از آنها در مکالمه خود استفاده نمی کنند. این ساختارها در زبان فارسی وجود ندارند و یا به شکل ساده تری گفته می شوند. در این ترم دانشجو با فراگرفتن کاربرد آنها (و نه ترجمه) میتواند به موقع و به درستی آنها را استفاده نماید. مطالب این ترم در چارت مکالمه آیلتس نمره بالای ۶.۵ را برای دانشجو به ارمغان می آورد که این خود به اهمیت مطالب این ترم اشاره می کند.

ترم سوم: Conversation

در ترم سوم دانشجو می بایست از لحاظ ذهنی کمی استراحت کند و به مکالمه پرداخته و اعتماد به نفس خود را تقویت نماید. دانشجو با استفاده از تمام مطالبی که در دو ترم گذشته فرا گرفته شروع به مکالمه می نماید و یاد میگیرد که چطور رابطه معنوی بین جمله های خود ایجاد کند و بعد از مدت کوتاهی با مشاهده اینکه می تواند به راحتی مکالمه کند، اعتماد به نفس پیدا کرده و اشتیاق بیشتری به یادگیری پیدا می کند.

دوره مکالمه پیشرفته


ترم اول: Modals

مودال ها تنها در زبان انگلیسی و آلمانی وجود دارند و در هیچ زبان دیگری این ساختار وجود ندارد. معمولا دانشجویان کمتر از ۱۰٪ از مودال ها و نوع استفاده صحیح آنها را در کلاسهای معمول انگلیسی می آموزند و نمی توانند آنها را به درستی استفاده نمایند. در این کلاس دانشجو با تمامی فرم ها و کاربردهای مختلف مودال ها آشنا می شوند و این ساختارها تغییری شگرف در سطح زبانی و درک دانشجو بوجود می آورد.

ترم دوم: Conditionals

استفاده از موقعیت های غیرواقعی در انگلیسی لازم می باشد و بدون آن نمی توان به راحتی مکالمه انجام داد و درک درستی نمی توان از انگلیسی داشت. در این ترم و با یادگیری بیش از ۲۲ مدل جملات شرطی می توانید مطمین باشید که در هر موقعیتی چه واقعی و چه غیر واقعی درست صحبت خواهید نمود.

ترم سوم: Conversation

در ترم آخر از دوره یک ساله استاد عطایی، دانشجویان هیچ مشکلی در مکالمه ندارند و در این ترم که صرفا مکالمه می باشد زبان آموز میتواند از تمام دانش کسب شده در ترم های دیگر استفاده نموده و در مکالمه به تسلط مثال زدنی دست پیدا نماید. دانشجویان این ترم که یک سال زبان کار کرده اند به اندازه دانشجویانی که بیش از ۲ الی ۳ سال در دیگر آموزشگاه ها به زبان آموزی مشغول بوده اند (و حتی بهتر) می باشند.